
Так Олена Андріївна залишилась солдатською вдовою з трьома дітьми. Заміж вона більше не ходила, щастя не шукала – не до того було молодій жінці. Щодня й щохвилини треба було мудрувати чим нагодувати, як ростити малих. Тримала курей, порося, корівчину, яку купили з чоловіком ще до початку війни.

Це дозволяло матері з дітьми мати кусок хліба на столі. Гірше стало у повоєнний час. Вірі було років п’ять-шість, як мати їх брала з собою на Хрипівське поле, що знаходилось якраз за їхньою вулицею. Там вони збирали колоски, щоб зарадити голодному існуванню
Старший брат Віри Олексій вже був підлітком, тож пас людську череду з корів. Пас за плату. Але грошей тоді ні в кого не було, розраховувались хто чим міг – хто зерном, хто борошном. По черзі власники корів з того стада носили Олексію обід. Віра пам’ятає – братик ніколи сам того частування не з’їдав, щось завжди приносив додому мамі й малечі. Важкий був час, голодний. Але. Зазначає віра Юхимівна, люди були дружні між собою, не злі – біда усіх єднала. Мабуть, тому її й вистачило сил пережити.

На той час у Городні після закінчення школи можна було йти навчатись або в школу медсестер, або в школу садоводів, – каже Віра Юхимівна. Вона обрала медсестринську справу. Мріяла піти вчитись далі, але не було коштів, щоб продовжити навчання в іншому професійному закладі. Тож Віра пішла працювати на харчокомбінат. Згодом метку дівчину перевели в кондитерський цех, де робили цукерки. «Солодка» була робота. Вже працюючи, поступила на заочне відділення педагогічного інституту, на фізико-математичний факультет.

Дівчина добре навчалась у школі, особливо любила математику й фізику. Подобалась їй і практика у дитячому садку, куди її направили від міської ради. Але фінансове становище було вкрай скрутним, тож четвертий курс Віра так і не довчилась. Тому залишила мрії про навчання й пішла знову працювати – цього разу на механічний завод, який тоді називали обозним. Двадцять три роки вона віддала праці на цьому підприємстві.